Η αξιοποίηση των νέων τεχνολογιών στο δημοτικό σχολείο

Hμερίδα με θέμα: ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ διοργανώνεται στον νομό Πέλλας

Καθώς τα περισσότερα σχολεία μας εξοπλίστηκαν με υπολογιστές και πολλοί συνάδελφοί μας επιμορφώθηκαν πάνω στο χειρισμό τους. κρίνουμε σκόπιμη και ωφέλιμη τη διοργάνωση επιμορφωτικής ημερίδας με θέμα: ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.

Η ημερίδα που διοργανώνουν το 1ο Δημοτικό σχολείο Γιαννιτσών με τη συνεργασία των Σχολικών Συμβούλων 4ης και 5ης Εκπ/κής Περιφέρειας Πέλλας και του 2ου Γραφείου Π. Ε. Γιαννιτσών θα πραγματοποιηθεί στις 15 Νοεμβρίου 2003. ημέρα Σάββατο και από ώρα 09.00 - 14.00 στην αίθουσα του Πνευματικού κέντρου του Δήμου Γιαννιτσών.

Απευθύνεται σε δασκάλους. σε καθηγητές και εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων του Ν. Πέλλας και θα περιλαμβάνει εισηγήσεις. που θα αναφέρονται στην εισαγωγή των υπολογιστών στη μαθησιακή διαδικασία. στις εφαρμογές πολυμέσων (multimedia) και στην αξιοποίηση του διαδικτύου (Internet)

Μπορείτε να βρείτε την αίτηση για δήλωση συμμετοχής στον ακόλουθο σύνδεσμο και το πρόγραμμα της εκδήλωσης εδώ