Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο Το Δίκτυο στην Υπηρεσία της Εκπαίδευσης

Βραβευμένοι ιστότοποι

Παρακάτω παρουσιάζεται η λίστα με τους δικτυακούς τόπους Γραφείων και Σχολείων που έχουν βραβευτεί.

Αν ο δικτυακός σας τόπος έχει βραβευτεί και επιθυμείτε να συμπεριλιφθελεί σε αυτή τη λίστα, επικοινωνήστε μαζί μας στο info @ sch.gr, για να μας στείλετε τη διεύθυνσή του, καθώς και τα στοιχεία βράβευσής του.

Διδάσκομαι και διδάσκω Φυσική

Έπαινος - (4η θέση) στον 6ο Διαγωνισμό Ελληνόφωνων Εκπαιδευτικών Ιστοτόπων, στην κατηγορία: Προσωπικοί – Ομαδικοί Ιστότοποι εκπαιδευτικών.

Δημοτικό Σχολείο Μεγάλης Παναγίας Χαλκιδικής

πρώτη θέση στον 6ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ελληνόφωνων Εκπαιδευτικών Ιστότοπων, Σύρος 22 Ιουνίου 2013

22ο Λύκειο Αθήνας

Επίσημη ιστοσελίδα του 22ου Λυκείου Αθήνας. 4η θέση και έπαινος στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 4ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικών Διαδικτυακών τόπων (2ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο Ημαθίας ΒΕΡΟΙΑ-ΝΑΟΥΣΑ, 23-24-25 Απριλίου 2010)

Γυμνάσιο Λεπενούς

Ο δικτυακός τόπος του Γυμνασίου Λεπενούς www.gymlep.gr κέρδισε το 3ο βραβείο μεταξύ όλων των δικτυακών τόπων Β/θμιας Εκπαίδευσης, που συμμετείχαν στο 5ο Πανελλήνιο διαγωνισμό εκπαιδευτικών δικτυακών τόπων. Η απονομή έγινε στα πλαίσια του 6ου Πανελλήνιου Συνεδρίου των Εκπαιδευτικών για τις ΤΠΕ στην Εκπαίδευση, που πραγματοποιήθηκε στη ΣΥΡΟ, 6-7-8 Μαΐου 2011..

Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Δωρίου

Εθνικός Νικητής του Διαγωνισμού της Άνοιξης της Ευρώπης 2008 "Ο ξένος φίλος μου".

11ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου

1ο βραβείο στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 2ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο Ημαθίας ΒΕΡΟΙΑ-ΝΑΟΥΣΑ, 23-24-25 Απριλίου 2010 2ο βραβείο στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο των Εκπαιδευτικών για τις ΤΠΕ στην Εκπαίδευση ΣΥΡΟΣ, 8-9-10 Μαΐου 2009 1ο βραβείο στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 1ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο Ημαθίας ΝΑΟΥΣΑ, 9-10-11 Μαΐου 2008 1ο βραβείο στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 4ο Πανελλήνιο Συνέδριο των Εκπαιδευτικών για τις ΤΠΕ στην Εκπαίδευση ΣΥΡΟΣ, 4-5-6 Μαΐου 2007.

Δημοτικό Σχολείο Προχώματος Θεσσαλονίκης

Έπαινος - 6η θέση στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 3ο Πανελλήνιο Συνέδριο των Εκπαιδευτικών για τις ΤΠΕ στην Εκπαίδευση ΣΥΡΟΣ, 8-9-10 Μαΐου 2009

1ο ΕΠΑ.Λ Γλυφάδας

Έπαινος - 6η θέση στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 4ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικών Διαδικτυακών τόπων (2ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο Ημαθίας ΒΕΡΟΙΑ-ΝΑΟΥΣΑ, 23-24-25 Απριλίου 2010) - 1ο βραβείο στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαδικτυακό Διαγωνισμό ΕΕEΠ-ΔΤΠΕ στην θεματική ενότητα Σχολική Ζωή (30/10/2010 Συνεδριακός Πολυχώρος ΑΠΟΛΛΩΝ)

Γυμνάσιο Φυλής

Έπαινος στον 5ο Πανελλήνιο Διαδικτυακό Διαγωνισμό Εκπαιδευτικών Δικτυακών τόπων. Κατέλαβε την 5η θέση πανελλαδικά και την πρώτη θέση για το Νομό Αττικής.

Τάσος Ανδριανόπουλος

Ιστοσελίδα του Δάσκαλου Τάσου Ανδριανόπουλου βραβευμένη με Έπαινο "Επιστημονικής Πληρότητας" στον 1ο Διαδικτυακό Διαγωνισμό ΕΕΕΠ-ΔΤΠΕ "Καλύτερης εκπαιδευτικής Ιστοσελίδας για το 2009".

1ο Ενιαίο Λύκειο Ηγουμενίτσας

Ειδικός Έπαινος στον 6ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ελληνόφωνων Εκπαιδευτικών Ιστότοπων, Σύρος 22 Ιουνίου 2013

2ο Γυμνάσιο Ζεφυρίου

Δεύτερη θέση στον 1ο Διαδικτυακό Διαγωνισμό ΕΕΠ-ΔΤΠΕ, "Καλύτερη Εκπαιδευτική Ιστοσελίδα για το 2009"