Έκκληση για συμμετοχή σε αγώνα ζωής

Αγαπητοί συνάδελφοι. Ο συνάδελφός μας Νίκος Βαμβακάς. 43 ετών. δάσκαλος του 2ου Δημοτικού σχολείου Αγριάς Μαγνησίας. πατέρας τριών παιδιών. πάσχει από σοβαρή αιματολογική νόσο και πρέπει άμεσα να προβεί σε μεταμόσχευση μυελού των οστών. Όσοι θέλουν να βοηθήσουν σε αυτόν τον αγώνα ζωής. μπορούν να δώσουν δείγμα αίματος στο αιματολογικό τμήμα του Νοσοκομείου της περιοχής τους.προκειμένου να διαπιστωθεί τυχόν συμβατότητα...

Ο συνάδελφός μας Νίκος Βαμβακάς. 43 ετών. δάσκαλος του 2ου Δημοτικού σχολείου Αγριάς Μαγνησίας. πατέρας τριών παιδιών. πάσχει από σοβαρή αιματολογική νόσο και πρέπει άμεσα να προβεί σε μεταμόσχευση μυελού των οστών. Όσοι θέλουν να βοηθήσουν σε αυτόν τον αγώνα ζωής. μπορούν να δώσουν δείγμα αίματος στο αιματολογικό τμήμα του Νοσοκομείου της περιοχής τους.προκειμένου να διαπιστωθεί τυχόν συμβατότητα. Κάνουμε θερμή έκκληση σε όλους να επισκευτούν το αιματολογικό στις ώρες αιμοδοσίας χωρίς δισταγμό δηλώνοντας το όνομα του Νίκου Βαμβακά και το νοσοκομείο του Βόλου. Αυτή η έκκληση ζωής ας λειτουργήσει πολλαπλασιαστικά προς όλες τις κατευθύνσεις. για να το γνωρίσουν και να προσφέρουν όλοι. Η ανταπόκριση θα προσφέρει ζωή.

Διευκρινίζεται ότι αν μελλοντικά κάποιος εθελοντής δεν επιθυμεί. ή αδυνατεί να λειτουργήσει ως δότης. δεν θα αντιμετωπίσει οποιοδήποτε πρόβλημα.