17/5/2018 Πρόσκληση σε κυνήγι θησαυρού με GEOCACHING από το ΓΕΛ Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ευόσμου

Το Γενικό Λύκειο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ευόσμου στο πλαίσιο διάχυσης των αποτελεσμάτων του Ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+  που υλοποιεί, προσκαλεί ομάδες μαθητών και καθηγητών από γειτονικά σχολεία, αλλά και κάθε ενδιαφερόμενο, για να "παίξουμε" και να μάθουμε με την εφαρμογή GEOCACHING (σύγχρονη εκδοχή του "κυνηγιού θησαυρού"). Ταυτόχρονα θα προβούμε σε δράση καθαρισμού δρόμων γύρω από την πλατεία Ευόσμου. Στους συμμετέχοντες θα δοθούν σακούλες, καπέλα, νερό κλπ (προσφορά της Αντιδημαρχίας Καθαριότητας του Δήμου Κορδελιού-Ευόσμου).
Η συνάντηση έχει προγραμματιστεί για την Πέμπτη 17 Μαΐου 2018 και θα διαρκέσει από τις 8:30-11:00 πμ, σε περίπτερο που θα βρίσκεται στο χώρο μπροστά από το Δημαρχείο Ευόσμου.

Πληροφορίες και δηλώσεις πρόθεσης συμμετοχής στα τηλέφωνα

2310703221 (ΓΕΛ Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ευόσμου)
6945500040   (κ. Δομουχτσίδου)