3ο Δημοτικό Σχολείο Καρπενησίου- Βράβευση eTwinning school

Με μεγάλη μας χαρά εν μέσω της δύσκολης περιόδου που όλοι βιώνουμε, ενημερωθήκαμε από την Κεντρική Υπηρεσία Υποστήριξης του Ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning ότι το 3ο Δημοτικό Σχολείο Καρπενησίου συγκαταλέγεται στα 2139 σχολεία σε όλη την Ευρώπη, 88 εκ των οποίων στην Ελλάδα, που τιμήθηκαν με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning 2020-2021. Ένα ακόμα στοιχείο που μας κάνει ιδιαίτερα υπερήφανους είναι ότι αποτελεί το μοναδικό δημοτικό σχολείο που διακρίθηκε σε όλη τη Στερεά Ελλάδα. Η ομάδα eTwinning αποτελείται από τις δασκάλες Στυλιανή Ντούσιου, Χριστίνα Ξώλια και Θεοδώρα Τζιοβάρα και η βράβευση έγινε μετά από σχετική αίτηση που κατέθεσε ως υπεύθυνη της ομάδας η εκπαιδευτικός Αγγλικής Γλώσσας Μαρία Τσιαμτσιούρη και αφού διαπιστώθηκε ότι πληρούνται όλα τα απαραίτητα κριτήρια. Το 3ο Δημοτικό Σχολείο Καρπενησίου ξεκίνησε την συμμετοχή του στο συγκεκριμένο πρόγραμμα το 2012 και για την τρέχουσα σχολική χρονιά υλοποιούνται δυο έργα.Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και τις εκπαιδευτικούς μας που όλα αυτά τα χρόνια συμμετέχουν εθελοντικά, με τρομερή προθυμία σε τόσα αξιόλογα έργα. Ευχαριστούμε eTwinning! Να είμαστε όλοι γεροί να συνεχίσουμε τις προσπάθειές μας.