3ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο: “Διδακτικές Διαδρομές στο Σημερινό Σχολείο”, Πάτρα 5-7 Οκτωβρίου 2018

Διεξαγωγή του 3ου Πανελλήνιου Εκπαιδευτικού Συνεδρίου
3o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ

«ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ  ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ»

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΤΡΑ 5-7 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2018

Το 3ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο «ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ  ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ» που διοργανώνει το Πειραματικό Λύκειο του Πανεπιστημίου Πατρών  αρχίζει τις εργασίες του την Παρασκευή 5 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 6.00 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του Π.Λ.Π.Π. Οι  κεντρικοί ομιλητές στην έναρξη του Συνεδρίου θα είναι ο κ. Μάνος Δανέζης ,καθηγητής  αστροφυσικής,  μέλος του Σώματος Ομότιμων Καθηγητών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και ο κ. Τεύκτρος Μιχαηλίδης, Διδάκτωρ των Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Pierre et Marie Curie (Paris VI) – Συγγραφέας.

Η παρακολούθηση των εργασιών του συνεδρίου είναι δωρεάν και θα δοθούν βεβαιώσεις στους συμμετέχοντες.

Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα του συνεδρίου στις ακόλουθες ιστοσελίδες και διευθύνσεις: