Το Ερευνητικό Ακαδημαϊκό Ινστιτούτο Τεχνολογίας Υπολογιστών (ΕΑΙΤΥ) και η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην ημερίδα με θέμα: «Η Αξιοποίηση των Τηλεματικών Υπηρεσιών του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση». που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 12 Ιανουαρίου 2005. στο Αμφιθέατρο του ΤΕΙ Καλαμάτας. Η ημερίδα διοργανώνεται στα πλαίσια του έργου του Επιχειρησιακού Προγράμματος για την Κοινωνία της Πληροφορίας με τίτλο «Προηγμένες τηλεματικές υπηρεσίες για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση: Ανάπτυξη και Υποστήριξη Προηγμένων Τηλεματικών Υπηρεσιών για τις μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης των Νομών Αχαΐας. Αιτωλοακαρνανίας. Αρκαδίας. Ζακύνθου. Ηλείας. Κεφαλληνίας. Λακωνίας. Μεσσηνίας και Φωκίδας» που υλοποιείται από το ΕΑΙΤΥ.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στο συνημμένο αρχείο.