Διοίκηση της Εκπαίδευσης – καινοτόμες δράσεις και διαθεματικό πλαίσιο σπουδών

Τα Γραφεία Περιβαλλοντικής Εκπ/σης και Αγωγής Υγείας της Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης Κιλκίς υπό την αιγίδα του ΥΠΕΠΘ και σε συνεργασία με την Περιφερειακή Δ/νση Κεντρικής Μακεδονίας και το Δήμο Κιλκίς διοργανώνουν διημερίδα επιμόρφωσης για τους Διευθυντές Εκπαίδευσης και τους Διευθυντές των Σχολείων Β/μιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας. Θέμα της διημερίδας είναι Διοίκησης της Εκπαίδευσης - καινοτόμες δράσεις και διαθεματικό πλαίσιο σπουδών. Η διημερίδα πρόκειται να υλοποιηθεί από 21-22 Μαρτίου 2004. στο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου Κιλκίς. Οι εισηγήσεις θα πραγματοποιηθούν πρωί και απόγευμα.

Τα Γραφεία Περιβαλλοντικής Εκπ/σης και Αγωγής Υγείας της Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης Κιλκίς  υπό την αιγίδα του ΥΠΕΠΘ  και σε συνεργασία με την Περιφερειακή Δ/νση Κεντρικής Μακεδονίας  και το Δήμο Κιλκίς διοργανώνουν διημερίδα επιμόρφωσης για τους Διευθυντές Εκπαίδευσης και τους Διευθυντές των Σχολείων Β/μιας Εκπ/σης  Κεντρικής Μακεδονίας.
Η διημερίδα πρόκειται να υλοποιηθεί από 21-22 Μαρτίου 2004. στο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου Κιλκίς. Οι εισηγήσεις θα πραγματοποιηθούν  πρωί και απόγευμα.

Παρακαλούμε τους Διευθυντές των Διευθύνσεων Κεντρικής Μακεδονίας να ενημερώσουν τα σχολεία ευθύνης τους.
Οι Διευθυντές που ενδιαφέρονται να συμμετέχουν πρέπει να μας αποστείλουν συμπληρωμένο το έντυπο αίτησης που επισυνάπτεται μέχρι την Τετάρτη 3 Μαρτίου 2005 με email ή φαξ. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Το πρόγραμμα της διημερίδας θα ανακοινωθεί στην ηλεκτρονική σελίδα της Διεύθυνσης μας στις 10 Μαρτίου 2005. Έγγραφο για τη μετακίνηση των Διευθυντών Διευθύνσεων και των Διευθυντών σχολικών μονάδων θα αποσταλεί από το ΥΠΕΠΘ μετά την πραγματοποίηση της διημερίδας.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στο επισυναπτόμενο αρχείο.