4ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης. Βράβευση του τμήματος Β1 στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Δασο-οικοκώδικα»

Το 4ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης και το τμήμα Β1 βραβεύτηκαν το Σάββατο 23/01/21 σε διαδικτυακή εκδήλωση για τη συμμετοχή στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Δασο-οικοκώδικα», που υλοποιήθηκε στο πλαίσιο του Διεθνούς Δικτύου ΠΕ «Μαθαίνω για τα Δάση» τη σχολική  χρονιά  2019-2020. Οι μικροί μαθητές με τη δασκάλα του κ. Κιόρογλου Ελένη παρά τις  δυσκολίες  που  παρουσιαστήκαν  την περσινή σχολική   χρονιά  και  οδήγησαν  στην  αναστολή λειτουργίας  των σχολικών μονάδων λόγω COVID-19, κατάφεραν να υλοποιήσουν μια σειρά από δράσεις,  να συμμετάσχουν στον διαγωνισμό, να αναδείξουν τη δουλειά τους και να κερδίσουν. Το βραβείο για τους νικητές είναι ένα σακίδιο με υλικά χρήσιμα για τις δραστηριότητες στο πεδίο.

Συνεχίζουμε δυναμικά!