Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο Το Δίκτυο στην Υπηρεσία της Εκπαίδευσης

• Μικρότερο μέγεθος γραμματοσειράς
Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο Πύλες και Ενημέρωση Πύλη του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου

Πύλη του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου

Ευρετήριο

1. Πύλη του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου
  2. Όροι χρήσης

altΗ πύλη του ΠΣΔ περιέχει χρήσιμο υλικό για την αξιοποίηση των υπηρεσιών του ΠΣΔ στη εκπαιδευτική διαδικασία, τεχνική υποστήριξη και οδηγίες, ανακοινώσεις, προτάσεις αξιόλογων εκπαιδευτικών δικτυακών τόπων και κυρίως προσωποποιημένη πρόσβαση στις υπηρεσίες του ΠΣΔ μέσα από ένα ενιαίο περιβάλλον (πληροφορίες: )

Μετάβαση

Πρόκειται για τον δικτυακό τόπο http://www.sch.gr .

Η τοποθεσία περιλαμβάνει επίσης τις σελίδες των σχολείων που είναι συνδεδεμμένα στο Δίκτυο των Ελληνικών Σχολείων, αλλά και συνδέσμους προς τις σελίδες που φιλοξενούνται σε άλλους δικτυακούς τόπους, και αφορoύν την εκπαιδευτική κοινότητα.

Στην περιοχή "Kατάλογος" μπορείτε:

• Να δείτε τα σχολεία και τις διοικητικές μονάδες που διασυνδέονται στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο
  • Τις σελίδες των εκπαιδευτικών, διοικητικών μονάδων και φορέων, με ευέλικτο μηχανισμό αναζήτησης, ανεξάρτητα από τον δικτυακό τόπο που φιλοξενούνται.
  • Να καταχωρίσετε την σελίδα σας δημιουργώντας αυτόματα ένα Link στον δικτυακό τόπο

Σελίδα 1 από 2 Όλες οι Σελίδες

Υπηρεσίες