Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο Το Δίκτυο στην Υπηρεσία της Εκπαίδευσης

Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Βραβευμένοι ιστότοποι

Παρακάτω παρουσιάζεται η λίστα με τους δικτυακούς τόπους Γραφείων και Σχολείων που έχουν βραβευτεί.

Αν ο δικτυακός σας τόπος έχει βραβευτεί και επιθυμείτε να συμπεριλιφθελεί σε αυτή τη λίστα, επικοινωνήστε μαζί μας στο info @ sch.gr, για να μας στείλετε τη διεύθυνσή του, καθώς και τα στοιχεία βράβευσής του.

1ο ΕΠΑ.Λ Γλυφάδας

Έπαινος - 6η θέση στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 4ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικών Διαδικτυακών τόπων (2ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο Ημαθίας ΒΕΡΟΙΑ-ΝΑΟΥΣΑ, 23-24-25 Απριλίου 2010) - 1ο βραβείο στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαδικτυακό Διαγωνισμό ΕΕEΠ-ΔΤΠΕ στην θεματική ενότητα Σχολική Ζωή (30/10/2010 Συνεδριακός Πολυχώρος ΑΠΟΛΛΩΝ)

Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Δωρίου

Εθνικός Νικητής του Διαγωνισμού της Άνοιξης της Ευρώπης 2008 "Ο ξένος φίλος μου".

1ο ΓΕΛ Ξάνθης

Ειδικό βραβείο στο διαγωνισμό ελληνόφωνων sites

22ο Λύκειο Αθήνας

Επίσημη ιστοσελίδα του 22ου Λυκείου Αθήνας. 4η θέση και έπαινος στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 4ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικών Διαδικτυακών τόπων (2ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο Ημαθίας ΒΕΡΟΙΑ-ΝΑΟΥΣΑ, 23-24-25 Απριλίου 2010)

Γυμνάσιο Λεπενούς

Ο δικτυακός τόπος του Γυμνασίου Λεπενούς www.gymlep.gr κέρδισε το 3ο βραβείο μεταξύ όλων των δικτυακών τόπων Β/θμιας Εκπαίδευσης, που συμμετείχαν στο 5ο Πανελλήνιο διαγωνισμό εκπαιδευτικών δικτυακών τόπων. Η απονομή έγινε στα πλαίσια του 6ου Πανελλήνιου Συνεδρίου των Εκπαιδευτικών για τις ΤΠΕ στην Εκπαίδευση, που πραγματοποιήθηκε στη ΣΥΡΟ, 6-7-8 Μαΐου 2011..

Δημοτικό Σχολείο Μεγάλης Παναγίας Χαλκιδικής

πρώτη θέση στον 6ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ελληνόφωνων Εκπαιδευτικών Ιστότοπων, Σύρος 22 Ιουνίου 2013

Τάσος Ανδριανόπουλος

Ιστοσελίδα του Δάσκαλου Τάσου Ανδριανόπουλου βραβευμένη με Έπαινο "Επιστημονικής Πληρότητας" στον 1ο Διαδικτυακό Διαγωνισμό ΕΕΕΠ-ΔΤΠΕ "Καλύτερης εκπαιδευτικής Ιστοσελίδας για το 2009".

2ο Γυμνάσιο Ζεφυρίου

Δεύτερη θέση στον 1ο Διαδικτυακό Διαγωνισμό ΕΕΠ-ΔΤΠΕ, "Καλύτερη Εκπαιδευτική Ιστοσελίδα για το 2009"

Δημοτικό Σχολείο Προχώματος Θεσσαλονίκης

Έπαινος - 6η θέση στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 3ο Πανελλήνιο Συνέδριο των Εκπαιδευτικών για τις ΤΠΕ στην Εκπαίδευση ΣΥΡΟΣ, 8-9-10 Μαΐου 2009

Διδάσκομαι και διδάσκω Φυσική

Έπαινος - (4η θέση) στον 6ο Διαγωνισμό Ελληνόφωνων Εκπαιδευτικών Ιστοτόπων, στην κατηγορία: Προσωπικοί – Ομαδικοί Ιστότοποι εκπαιδευτικών.

11ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου

1ο βραβείο στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 2ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο Ημαθίας ΒΕΡΟΙΑ-ΝΑΟΥΣΑ, 23-24-25 Απριλίου 2010 2ο βραβείο στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο των Εκπαιδευτικών για τις ΤΠΕ στην Εκπαίδευση ΣΥΡΟΣ, 8-9-10 Μαΐου 2009 1ο βραβείο στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 1ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο Ημαθίας ΝΑΟΥΣΑ, 9-10-11 Μαΐου 2008 1ο βραβείο στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 4ο Πανελλήνιο Συνέδριο των Εκπαιδευτικών για τις ΤΠΕ στην Εκπαίδευση ΣΥΡΟΣ, 4-5-6 Μαΐου 2007.

4ο ΕΠΑ.Λ. ΑΘΗΝΑΣ

Βραβευμένο με το 2ο Βραβείο Web Awards

Γυμνάσιο Φυλής

Έπαινος στον 5ο Πανελλήνιο Διαδικτυακό Διαγωνισμό Εκπαιδευτικών Δικτυακών τόπων. Κατέλαβε την 5η θέση πανελλαδικά και την πρώτη θέση για το Νομό Αττικής.

1ο Ενιαίο Λύκειο Ηγουμενίτσας

Ειδικός Έπαινος στον 6ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ελληνόφωνων Εκπαιδευτικών Ιστότοπων, Σύρος 22 Ιουνίου 2013

1ο Δημοτικό Γιαννιτσών

1ο βραβείο στο διαγωνισμό σχολικών δικτυακών τόπων - 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο των Εκπαιδευτικών για τις ΤΠΕ στην Εκπαίδευση ΣΥΡΟΣ, 8-9-10 Μαΐου 2009