Επαφές σε νέο μήνυμα

Όταν είστε στη σύνθεση του μηνύματος αν πατήσετε με το ποντίκι πάνω στο "Προς:" (αν προσέξετε έχει την μορφή κουμπιού) εμφανίζεται το βιβλίο διευθύνσεων στο οποίο μπορείτε να βρείτε τις επαφές σας.

Προσοχή, αν έχετε περισσότερα βιβλία διευθύνσεων. Στην περίπτωση αυτή μπορείτε να επιλέγετε το βιβλίο διευθύνσεων στο πάνω μέρος παραθύρου πατώντας το βελάκι αριστερά από το κουμπί "Αναζήτηση".

Εκεί μπορείτε να βρείτε και τα κεντρικά βιβλία διευθύνσεων των εκπαιδευτικών και των σχολείων από όπου μπορείτε να αναζητήσετε κάποιο σχολείο ή εκπαιδευτικό.

Το σύστημα υποστηρίζει αυτόματη αναζήτηση (συμπλήρωση) από τα βιβλία διευθύνσεων σας. Αυτό δίνει τη δυνατότητα αν αρχίσετε να γράφετε μέσα στο πεδίο «Προς» ένα όνομα πχ ΣΕΦΕ  όπως στην εικόνα θα εμφανιστεί ότι ταιριάζει με τα αρχικά αυτά και μπορείτε να το επιλέξετε άμεσα.