Μεγαλώνοντας μαζί με τα παιδιά μας

Τα Πρότυπα Εκπαιδευτήρια Θεσσαλονίκης βρίσκονται πάντα και με κάθε δυνατό τρόπο κοντά στην οικογένεια και στα παιδιά. Έτσι, μέσα στο πλαίσιο της διαρκούς συνεργασίας σχολείου - οικογένειας, διοργανώνουν για δέκατη έκτη συνεχή χρονιά τις καθιερωμένες «Απογευματινές συναντήσεις γονέων για τις ανάγκες και τους προβληματισμούς της σύγχρονης οικογένειας» με θέμα: «Μεγαλώνοντας μαζί με τα παιδιά μας».

Φέτος, λόγω της ιδιαίτερης συγκυρίας, οι συναντήσεις γίνονται διαδικτυακά με τη μορφή Webinars. Στις διαδικτυακές μας συναντήσεις θα συζητήσουμε και θα αναλύσουμε θέματα καθημερινά που μας απασχολούν και μας προβληματίζουν σε σχέση με τον γνωστό - άγνωστο κόσμο των παιδιών μας.

Κάθε Δευτέρα ή Τετάρτη από τις 10 Μαρτίου έως τις 24 Μαΐου 2021 στις 7 μ.μ. οι γονείς θα συναντιούνται μέσα από τη διαδικτυακή πλατφόρμα Microsoft Teams για να ακούσουν καταξιωμένους ειδικούς επιστήμονες και να αφουγκραστούν, να συζητήσουν και να εκφράσουν τις απορίες και τους ιδιαίτερους προβληματισμούς τους.

Πεποίθηση των Προτύπων Εκπαιδευτηρίων Θεσσαλονίκης είναι ότι η συμμετοχή και η συνεργασία των γονέων θα συμβάλλουν στη βελτίωση της ζωής, της ανάπτυξης και της συμπεριφοράς των παιδιών.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερωθούν για το πρόγραμμα και να δηλώσουν συμμετοχή στην ιστοσελίδα του Σχολείου https://www.protypa.gr/webinars-2021-1081. Μετά τη συμπλήρωση των στοιχείων στη φόρμα συμμετοχής του Webinar που θα επιλέξουν, θα τους αποσταλούν στο προσωπικό τους e-mail, όλες οι απαραίτητες οδηγίες σύνδεσης.