New Vision of the World: Παρουσίαση eTwinning έργου

Την Τρίτη 12 Ιουνίου 2018 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄τάξης του 10ου Δημ. Σχ. Ηλιούπολης παρουσίασαν στις οικογένειές τους, στους εκπαιδευτικούς και τα παιδιά του σχολείου το eTwinning έργο " New Vision of the World". Με τη βοήθεια οπτικού υλικού που είχε συλλεχθεί κατά τη διάρκεια της οκτάμηνης συνεργασίας,  τα παιδιά παρουσίασαν τις φάσεις του προγράμματος, τις γλώσσες επικοινωνίας (αγγλικά, ισπανικά), τις δραστηριότητες και τα τελικά αποτελέσματα του έργου, καθώς επίσης και τους τρόπους επικοινωνίας και συνεργασίας με τις συμμετέχουσες τάξεις  που προέρχονταν από 12(!) διαφορετικές χώρες .

Για περισσότερες πληροφορίες για την εκδήλωση επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του σχολείου  Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το έργο επισκεφθείτε το TwinSpace του έργου