Οργανώνω μια Παράσταση από το Μηδέν

Το πρόγραμμα Ανοιχτά Σχολεία στη Γειτονιά σε συνεργασία με τo InfinityGreece και την Ya Impro, υλοποιούν μια σειρά διαδραστικών σεμιναρίων σχετικά με τον σχεδιασμό και τη δημιουργία μιας θεατρικής παράστασης εκ του μηδενός, χρησιμοποιώντας τη μέθοδο Improv Comedy.

Κάθε Τετάρτη, 18.00-20.00 στο 11ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης (Αμαλίας 60) και κάθε Πέμπτη την ίδια ώρα στο Δημοτικό Σχολείο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης (Καπάτου 6), μαθητές/τριες, γονείς και κάτοικοι της περιοχής συναντιούνται, γνωρίζονται, παίζουν και μέσα από μια κοινή προσπάθεια στήνουν τη δική τους παράσταση.

Αυτήν την Τετάρτη 13 Μαρτίου, στο 11ο Δημοτικό Σχολείο Θεσσαλονίκης (Αμαλίας 60) και την Πέμπτη 14 Μαρτίου, την ίδια ώρα στο Δημοτικό Σχολείο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης (Καπάτου 6), θα πραγματοποιηθεί η τελική παράσταση της δράσης με τίτλο: Α! Να περάσουμε καλά! Οι συμμετέχοντες, ως πρωταγωνιστές της παράστασης, έστησαν τη δική τους αφίσα, ηχογράφησαν το ραδιοφωνικό σποτ και είναι πανέτοιμοι να σας μοιράσουν στιγμές αυθόρμητου γέλιου.

Περισσότερες πληροφορίες δείτε σχετικά: Ανοιχτά Σχολεία στη Γειτονιά_Παράσταση