Ηλεκτρονικά Σχολικά Περιοδικά & Εφημερίδες

Screenshot of schoolpress.sch.gr

Κάθε εκπαιδευτικός και Σχολική / Διοικητική Μονάδα έχει τη δυνατότητα να δημιουργήσει απεριόριστο αριθμό από περιοδικά και εφημερίδες πολύ γρήγορα και εύκολα.

Χαρακτηριστικά Υπηρεσίας: http://schoolpress.sch.gr/features/

1. Δημιουργία περιοδικών & επιμέλεια περιεχομένου μόνο από πιστοποιημένα μέλη ΠΣΔ.
  2. Δυνατότητα ανάγνωσης περιοδικών & εφημερίδων από όλη τη διαδικτυακή κοινότητα.
  3. Δημιουργία απεριόριστου αριθμού περιοδικών & εφημερίδων.
  4. Διαβάθμιση περιεχομένου ανάλογα με ρόλο χρηστών (διαχειριστές, αρχισυντάκτες, συντάκτες, συνεργάτες, συνδρομητές).
  5. Οργάνωση περιεχομένου σε τεύχη, στήλες, άρθρα και επισήμανση με ετικέτες.
  6. Μαζική δημοσίευση άρθρων ανά τεύχος από τον διαχειριστή ή τον αρχισυντάκτη κάθε περιοδικού.
  7. Πλήρως εξελληνισμένο περιβάλλον διαχείρισης.
  8. Τροποποίηση εμφάνισης περιοδικού / εφημερίδας με επιλογή ανάμεσα σε διαφορετικά θέματα και μονάδες εμφάνισης. Διαμόρφωση μενού.
  9. Επιπλέον λειτουργίες web2.0 (π.χ., δημοφιλή άρθρα, αγαπημένα άρθρα, αξιολόγηση άρθρου, RSS feed).

Οδηγίες και Βοήθεια

Περισσότερη ενημέρωση και οδηγίες για την υπηρεσία θα βρείτε στους ακόλουθους συνδέσμους: