Χρήστος Μανώληςusers.sch.gr/cmanolisΚαθηγητής Πληροφορικής. Προσωπική ιστοσελίδα για δοκιμές με ειδήσεις και παιδαγωγικές πληροφορίες.
ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ - ΤΠΕusers.sch.gr/k-tsonisΙστότοπος με αντικείμενο το μάθημα Πληροφορική & Τ.Π.Ε. στο Δημοτικό.
Υπεύθυνος Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Βοιωτίαςk-tsonis.sites.sch.grΥ.ΠΛΗ.ΝΕΤ. (Υπεύθυνος Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών) Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Βοιωτίας
ΤΠΕ ΣΤΟ ΕΕΕΕΚblogs.sch.gr/kmichaili/
Τεχνολογικά συνεργατικά εργαλεία πληροφορικής στην εκπαίδευσηxrkalli.sites.sch.gr
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙ-ΖΩblogs.sch.gr/gkouzp/
Πληροφορική στο χώρο της Εκπαίδευσηςblogs.sch.gr/dliofis/Πληροφορική στο χώρο της Εκπαίδευσης
Λιόφης Δημήτριος , MsC Καθηγητής Πληροφορικής
Πληροφορική στο Γυμνάσιοkatsikosta.sites.sch.grΟ Ιστότοπος αυτός δημιουργήθηκε με κύριο στόχο την ανάρτηση εργασιών και σημειώσεων για το μάθημα της Πληροφορικής καθώς και επιλεγμένο υλικό σχετικό με τη Διδασκαλία της Πληροφορικής στο Γυμνάσιο, μεγάλο μέρος του οποίου προέκυψε κατά τη διάρκεια της αναστολής της λειτουργίας των σχολείων και την προετοιμασία των διαδικτυακών μαθημάτων.
Ο προγραμματισμός στο γυμνάσιο με Snapharitop.sites.sch.grΕκπαιδευτικό υλικό βασισμένο σε μια τροποποιημένο έκδοση του Snap
Ο νοών νοείτω…! - Εκπαιδευτικό Ιστολόγιοnpvekris.sites.sch.grΔημιουργήθηκε για να βοηθά!
ΜΑΘΑΙΝΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣblogs.sch.gr/k-tsonis/Περιέχει πλούσιο οπτικοακουστικό υλικό, βίντεο, online ασκήσεις, αλλά και διαδραστικές εφαρμογές τόσο στις βασικές ενότητες όσο και στη ρομποτική με σκοπό τον τεχνολογικό αλφαβητισμό.
ΜΑΓΙΚΕΣ @-ταξίεςschoolpress.sch.gr/magikesataxies/
Καραγιάννη Αναστασίαankaragia.sites.sch.gr
Ιστότοπος του εκπαιδευτικού Καλύβα Κωνσταντίνουusers.sch.gr/kkalivas
Ιστότοπος με θέματα Ηλεκτρονικών και ρομποτικήςdouflias.sites.sch.grΕκπαιδευτικό Υλικό για τα Ηλεκτρονικά και τη Ρομποτική