Τεχνική Ημερίδα ΚΑ1 Σχολικής Εκπαίδευσης

Το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών (ΙΚΥ) ,Εθνική Μονάδα συντονισμού του προγράμματος Erasmus+διοργάνωσε τεχνική ημερίδα για την διαχείρηση των εγκεκριμμένων σχεδίων με θέμα ¨"Διαχείρηση και Παρακολούθηση Σχεδίων Κινητικότητας Σχολικής Εκπαίδευσης ΚΑ1 2017"του προγράμματος Erasmus+. Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε στις 29 Σεπτεμβρίου 2017 στο ξενοδοχείο Royal Olympic στην Αθήνα και παρακολούθησαν 150 περίπου εκπαιδευτικοί από 130 σχολεία από όλη την Ελλάδα, τα οποία επελέγησαν από το ΙΚΥ να υλοποιήσουν προγράμματα για τη δράση ΚΑ1-«Μαθησιακή Κινητικότητα Προσωπικού Σχολικής Εκπαίδευσης».

Το σχολείο μας εκπροσώπευσαν: η διευθύντρια Μαρία Ψύρη  καθώς και η υπεύθυνη διαχείρισης του προγράμματος του σχολείου μας Συγχαρή Αιμιλία.