Ημέρα Γνώσης : Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών στο Ασφαλές Διαδίκτυο

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε η Ημερίδα-Σεμινάριο με θέμα «Ημέρα Γνώσης : Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών στο Ασφαλές Διαδίκτυο»,

που διοργάνωσε η Περιφερειακή Δ/νση Π.Ε. και Δ.Ε. Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας την Τετάρτη, 24 Νοεμβρίου 2010 στο Μουσικό Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης.

Η Ημερίδα απευθυνόταν σε στελέχη της Εκπαίδευσης και καθηγητές Πληροφορικής, οι οποίοι εκτιμάται ότι θα δράσουν πολλαπλασιαστικά. Πολύ καλές ήταν οι εισηγήσεις των ομιλητών της Ημερίδας : Καρτσιώτης Θεόδωρος, Περιφερειακός Δ/ντής Π.Ε. και Δ.Ε. Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας. Σαμαρά Βερόνικα, Συντονίστρια του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου. Κορμάς Γεώργιος, Επιστημονικός Συνεργάτης Μ.Ε.Υ. Νοσοκομείου Παίδων "Π. & Α. Κυριακού". Χριστοδουλάκη Μελτίνη, εκπρόσωπος του SafeLine.gr.

Το κλου της εκδήλωσης ήταν τα ευχάριστα μουσικά διαλείμματα από την ορχήστρα των μαθητών του Μουσικού Σχολείου Πυλαίας Θεσσαλονίκης. Φωτογραφίες από το blog του Συλλόγου Εκπ/κών Πληροφορικής Ν. Φλώρινας : http://sep-florinas.blogspot.com/