Παραλαβή των λύσεων των θεμάτων του 13ου Μαθητικού Διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία διοργάνωσε τον 13ο Μαθητικό Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» του περιοδικού «ο μικρός Ευκλείδης» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου.  Ο διαγωνισμός   διεξήχθη   την 1 Μαρτίου 2019, ημέρα Παρασκευή, για τους μαθητές της Ε' και ΣΤ' τάξης.

Θέματα  διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Μπορείτε να παραλάβετε τα θέματα και τις λύσεις από τους ακόλουθους συνδέσμους.

Παραλαβή θεμάτων

Οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων μπορούσαν  το πρωί της Παρασκευής 1/3/2019 και ώρα 8.00  να παραλάβουν το αρχείο με τα θέματα και τις οδηγίες του διαγωνισμού, από τις ακόλουθες ιστοσελίδες :

Συμμετοχή

Στο διαγωνισμό μπορούσαν  να λάβουν μέρος όλα τα Δημοτικά Σχολεία της χώρας.
Τα σχολεία   δήλωναν συμμετοχή στο διαγωνισμό, συμπληρώνοντας ηλεκτρονικά τη σχετική
αίτηση στην ιστοσελίδα (site) της EME (http://www.hms.gr), και  παραλάμβαναν το πρωί του
Διαγωνισμού τις οδηγίες, και τις βεβαιώσεις συμμετοχής, στο email του σχολείου.

Δείτε Σχετικά