1ο ΔΗΜ. ΣΧ. ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ & 1ο ΔΗΜ. ΣΧ. ΠΟΛΙΧΝΗΣ- ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ – «ΔΥΟ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ» –

Ιστοσελίδα Προγράμματος: https://diosxoleiamiagkalia.weebly.com/

Στις 4 Μαρτίου 2020, ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Διασχολικό Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας "Δυο σχολεία, μια αγκαλιά", με τη 2η δια ζώσης συνάντηση συνεργατών "Ο Ουρανός της Καλοσύνης".

Με το Πρόγραμμα αυτό στοχεύσαμε στη διερεύνηση των αξιών ζωής: φιλία, αποδοχή, συνεργασία, σεβασμός και καλοσύνη. Η προσέγγιση έγινε διαθεματικά, με βασικούς άξονες τη δημιουργική λεκτική (προφορική - γραπτή) και σωματική έκφραση των συνεργαζόμενων μαθητών-μαθητριών.

Το Διασχολικό Πρόγραμμα υλοποίησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες των Β2 τμημάτων του 1ου Δημ. Σχολείου Ωραιοκάστρου & του 1ου Δημ. Σχ. Πολίχνης.

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ-ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ-ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ:

Μαρία Πανουσιάδου, Δασκάλα του Β2 1ου Δημ. Σχ. Ωραιοκάστρου
Βασιλική Σαζακλίδου, MSc Φυσικής Αγωγής 1ου Δημ. Σχ. Πολίχνης

Yπενθυμίζουμε ότι η μηδενική χρέωση μέσω κινητής τηλεφωνίας ισχύει μόνο για τον παρόντα ιστότοπο και για τους ιστότοπους που αναφέρονται στο δελτίο τύπου του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων. Η προβολή περιεχομένου από άλλο ιστότοπο που έχει ενσωματωθεί στον παρόντα ιστότοπο (π.χ. video youtube) ή το άνοιγμα συνδέσμων που οδηγούν σε εξωτερικό περιεχόμενο δεν υπάγονται στη μηδενική χρέωση.