1ο Φεστιβάλ Πολιτισμού και Τέχνης “Μίκης Θεοδωράκης, ο Έλληνας μουσικοσυνθέτης”

Το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Θήβας σας προσκαλεί στο 1ο Φεστιβάλ Πολιτισμού «Μίκης Θεοδωράκης, ο Έλληνας μουσικοσυνθέτης», το οποίο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 5 Απριλίου 2023, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του 2ου Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά «ΑΝΟΙΞΗ» στις 10:00.  Στην εκδήλωση θα λάβουν μέρος τα παρακάτω σχολεία Ειδικής Αγωγής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:

1. το ΕΕΕΕΚ μαθητών με προβλήματα όρασης και πολλαπλές αναπηρίες αρμοδιότητας Δ.Δ.Ε. Γ’ Αθήνας

2. το 2ο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Πειραιά «ΑΝΟΙΞΗ» αρμοδιότητας Δ.Δ.Ε. Πειραιά

3. το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Αιγάλεω αρμοδιότητας Δ.Δ.Ε. Γ’ Αθήνας

4. το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Νέου Ηρακλείου αρμοδιότητας Δ.Δ.Ε. Γ’ Αθήνας

5. το ΕΝ.Ε.ΓΥΛ Περιστερίου αρμοδιότητας Δ.Δ.Ε. Γ’ Αθήνας

6. το ΕΝ.Ε.ΓΥΛ Αιγάλεω αρμοδιότητας Δ.Δ.Ε. Γ’ Αθήνας

7. το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Παμμακάριστου Νέας Μάκρης αρμοδιότητας Δ.Δ.Ε. Ανατολικής Αττικής

8. το ΕΝ.Ε.ΓΥΛ Αγίας Παρασκευής και για κωφούς- Βαρήκοους Μαθητές αρμοδιότητας Δ.Δ.Ε. Β’ Αθήνας

Σας περιμένουμε ν’ απολαύσουμε μαζί ένα μαγευτικό ταξίδι στη ζωή και τα έργα του Μίκη Θεοδωράκη μέσα από τη  ματιά των μαθητών και των εκπαιδευτικών των ειδικών σχολείων που με πολλή χαρά δέχτηκαν να συμμετάσχουν σ’ αυτό το ξεχωριστό αφιέρωμα μνήμης!