1ο Πανελλήνιο Βραβείο Γ΄ τάξης του 10ου Γυμνασίου Λάρισας: “Η ζωή χωρίς κάπνισμα”

Το 1ο Πανελλήνιο βραβείο πήρε η μαθήτρια της Γ´τάξης του 10ου Γυμνασίου Λάρισας Αναστασία Κακαρόντζα, η οποία με ένα υπέροχο αφήγημα έλαβε μέρος στον 6ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό «Η ζωή χωρίς κάπνισμα».

Η βράβευση έγινε στα Τρίκαλα, στις 6 Νοεμβρίου 2018 στο πλαίσιο του 9ου Πανελλήνιου Μαθητικού Συνεδρίου «Παιδεία για έναν κόσμο χωρίς κάπνισμα» υπό την αιγίδα του Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας.

Η δράση υποστηρίζεται από το Ερευνητικό Εργαστήριο “George D. Behrakis” της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας και το Ινστιτούτο Δημόσιας Υγείας του Αμερικανικού Κολεγίου της Ελλάδος, σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων στο πλαίσιο της προσπάθειας για την Πρόληψη του Καπνίσματος στη Μαθητική Κοινότητα.