1ο Βραβείο για το Δημοτικό Σχολείο Παραλίας Βέργας στο Μαθητικό Διαγωνισμό τα Σχολεία Εκπέμπουν στην ΕΡΤ

Στο στούντιο Β του Ραδιομεγάρου της ΕΡΤ την Παρασκευή 27 Ιανουαρίου 2023 , με οικοδεσπότη τον κ. Βασίλη Αλεξόπουλο , διευθυντή του αρχείου της ΕΡΤ , πραγματοποιήθηκε η τελετή βράβευσης των 2ου,3ου και 4ου Διεθνών Μαθητικών Διαγωνισμών "Τα Σχολεία εκπέμπουν στην ΕΡΤ" για τους/τις μαθητές/τριες όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων της Ελλάδας και της Ομογένειας , δημόσιων και ιδιωτικών. Το Δημοτικό Σχολείο Παραλίας Βέργας το 2019-2020 πήρε το 1ο Βραβείο με την ταινία διάρκειας 30 λεπτών " Οι δρόμοι του μπαρουτιού¨. Το σχολείο εκπροσωπήθηκε από τρεις εκπαιδευτικούς  στην τελετή βράβευσης.  Συγχαρητήρια στους μαθητές, στις  μαθήτριες  και στις οικογένειες τους.