20 Δεκ 99 – Οι κόμβοι του δικτύου σήμερα

Σε λειτουργία οι κόμβοι στην Πάτρα. Αθήνα. θεσσαλονίκη. Κόρινθος. Ηράκλειο. Ρέθυμνο. Ιωάννινα. Κοζάνη. Καστοριά. Καλαμάτα. Τρίπολη. Αγρίνιο. Εχουν εγκατασταθεί οι κόμβοι στις πόλεις Βόλος. Πολύγυρος. Σέρρες. Έδεσσα. Αρτα. Τρίκαλα. Υπό εγκατάσταση οι κόμβοι στην Λάρισα και Χανιά.

Το δίκτυο των Ασκών του Αιόλου αναπτύσεται γρήγορα. Η κατάσταση όπως έχει διαμορφωθεί μέχρι σήμερα είνια η ακολουθη. 12 Κόμβοι σε λειτουργία: ΠΑΤΡΑ. ΑΘΗΝΑ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗ. ΚΟΡΙΝΘΟΣ.ΗΡΑΚΛΕΙΟ. ΡΕΘΥΜΝΟ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΚΟΖΑΝΗ ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑ. ΤΡΙΠΟΛΗ. ΑΓΡΙΝΙΟ Επιπλέον κόμβοι που έχουν εγκατασταθεί αλλά δεν λειτουργούν λόγω προβλημάτων σε κυκλώματα του ΟΤΕ : ΒΟΛΟΣ. ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ. ΣΕΡΡΕΣ. ΕΔΕΣΣΑ. ΑΡΤΑ. ΤΡΙΚΑΛΑ Κόμβοι υπό-εγκατάσταση : ΛΑΡΙΣΑ ΧΑΝΙΑ Ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία καταλόγου. Στο site των ΑτΑ μπορεί κάποιος επιλέγοντας το σχολείο μπορεί να δει τα ονόματα και τα emails των χρηστών Έχουν εγκατασταθεί 20 DialUp σχολεία του Πιλοτικού Δικτύου Σχολείων στην Αχαϊα στον κόμβο της Πάτρας. Σύντομα θα δημιουργηθεί κεντρικής σελίδα όπου θα μπορεί ο χρήστης να αναζητά ένα χρήστη του δικτύου των ΑτΑ σε όλα τα υποστηριζόμενα σχολεία.