Διοργάνωση ημερίδας από την Ιωνίδειο Σχολή Πειραιά

Το Ενιαίο Πειραματικό Λύκειο της Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά. η Ένωση Ελλήνων Φυσικών. η Ένωση Ελλήνων Χημικών. η Πανελλήνια Ένωση Βιολόγων και ο Σύλλογος Μεταπτυχιακών Καθηγητών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης διοργανώνουν ημερίδα με θέμα Η Σύγχρονη Διδασκαλία των Φυσικών Επιστημών

Το Ενιαίο Πειραματικό Λύκειο της Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά. η Ένωση Ελλήνων Φυσικών. η Ένωση Ελλήνων Χημικών. η Πανελλήνια Ένωση Βιολόγων και ο Σύλλογος Μεταπτυχιακών Καθηγητών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης διοργανώνουν ημερίδα με θέμα  Η Σύγχρονη Διδασκαλία των Φυσικών Επιστημών.

Η ημερίδα πραγματοποιείται  το Σάββατο 13 Μαρτίου 2004 και με ώρα έναρξης 9:00 π.μ. στο Πανεπιστήμιο  Πειραιά. Μ. Καραολή και Α. Δημητρίου 80.

Περισσότερες πληροφορίες αλλά και το αναλυτικό πρόγραμμα της ημερίδας μπορείτε να βρείτε στο δελτίο τύπου