ΛΥΣΙΑΣ 2004 8ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός μέσω Internet

Ο ΛΥΣΙΑΣ είναι Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός μέσω Internet. ο οποίος οργανώνεται για 8η συνεχή χρονιά από τα Εκπαιδευτήρια Δούκα. την OTEnet και τη Serono. με τη συνεργασία. της Ελληνικής Εταιρείας Επιστημόνων Η/Υ και Πληροφορικής (ΕΠΥ)και του Ερευνητικού Ακαδημαϊκού Ινστιτούτου Τεχνολογίας Υπολογιστών (ΕΑΙΤΥ).

Ο ΛΥΣΙΑΣ είναι Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός μέσω Internet. ο οποίος οργανώνεται για 8η συνεχή χρονιά από τα Εκπαιδευτήρια Δούκα. την OTEnet και τη Serono. με τη συνεργασία. της Ελληνικής Εταιρείας Επιστημόνων Η/Υ και Πληροφορικής (ΕΠΥ). του Ερευνητικού Ακαδημαϊκού Ινστιτούτου Τεχνολογίας Υπολογιστών (ΕΑΙΤΥ). διακεκριμένων επιστημόνων από Εκπαιδευτικά Ιδρύματα. Ινστιτούτα. Πανεπιστήμια καθώς και εκπαιδευτικών απ’ όλες τις βαθμίδες Εκπαίδευσης.

Δυνατότητα συμμετοχής στο ΛΥΣΙΑ έχουν όλοι οι μαθητές του Δημοτικού (τάξεις Ε΄ και ΣΤ΄). Γυμνασίου και Λυκείου για την εξοικείωση με τους κανόνες διεξαγωγής του ΛΥΣΙΑ (όπως ακριβώς αυτοί περιγράφονται στην αντίστοιχη παράγραφο).

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε το δελτίο τύπου