4ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης Διάχυση Δράσεων

Την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2022, στο πλαίσιο διάχυσης των δράσεων της σχολικής μονάδας το 4o Δημοτικό Σχολείο Πεύκης οργάνωσε εκδήλωση αφιερωμένη στους 17 Παγκόσμιους Στόχους για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη. Παρουσιάστηκαν τα αποτελέσματα των Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων Erasmus+ και eTwinning, οι βραβεύσεις του σχολείου, έργα των μαθητών που δημιουργήθηκαν κατά την εξ' αποστάσεως διδασκαλία (2019-2021), συνεργατικά ενδοσχολικά έργα, δημιουργίες των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων και συμμετοχές του σχολείου σε παγκόσμιες καμπάνιες ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης. Την επιμέλεια της εκδήλωσης είχαν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Διευθυντής Πρω/θμιας Εκπ/σης Β΄ Αθήνας, Δρ Χ. Μπαμπαρούτσης και η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Δρ Ε. Μανιάτη.