Πρόσκληση για ανάθεση έργου Ανάπτυξης Εφαρμογών

Το Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Αθηνών (ΤΕΙΑ). στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου 'Λειτουργία Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου'. προτίθεται να προσλάβει με Σύμβαση Έργου τρεις (3) τελειόφοιτους φοιτητές τμημάτων Πληροφορικής (ΤΕΙ. Πανεπιστημίων. Πολυτεχνικών Σχολών) για την ενίσχυση της ομάδας ανάπτυξης εφαρμογών Ελεύθερου Λογισμικού / Λογισμικού Ανοιχτού Κώδικα.
Παρέχεται η δυνατότητα απομακρυσμένης εργασίας. Τα ελάχιστα απαιτούμενα προσόντα είναι:
  • Καλή γνώση των Αγγλικών

Τα αναφερόμενα προσόντα αποτελούν ελάχιστη προϋπόθεση συμμετοχής. Επιπλέον προσόντα που θα εκτιμηθούν κατά την επιλογή αποτελούν τα παρακάτω:
  • Εμπειρία στην ανάπτυξη ιστοσελίδων και web-based εφαρμογών
  • Εμπειρία στη διαχείριση περιβάλλοντος Linux
  • Γνώσεις Ajax. Python. Java. C

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει έως την Παρασκευή 25 Σεπτεμβρίου 2009 να αποστείλουν σε ηλεκτρονική μορφή στη διεύθυνση ellak@edu.teiath.gr τα παρακάτω:
(α) Αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα από το οποίο να προκύπτουν ευκρινώς τα ζητούμενα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα.
(β) Δείγματα εργασίας. εάν υπάρχουν.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: 210 5385780. Ειρήνη Μπάστα