Ανανεώθηκε η λίστα για την πρόσβαση χωρίς χρέωση δεδομένων (zero-rating) από κινητά δίκτυα, στις ψηφιακές πλατφόρμες που χρησιμοποιεί το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση στα σχολεία.

Ανανεώθηκε η λίστα για την πρόσβαση χωρίς χρέωση δεδομένων (zero-rating) από κινητά δίκτυα, στις ψηφιακές πλατφόρμες που χρησιμοποιεί το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση στα σχολεία. Η πρόσβαση χωρίς χρέωση ισχύει για τις κάτωθι ιστοσελίδες που χρησιμοποιούνται από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση στα σχολεία:

1. Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων
  1. Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ):

Όλα τα παραπάνω χρησιμοποιούν και τα:

1. mySchool:
  1. Cisco Webex Meetings:
  1. Ψηφιακό Σχολείο:
  1. Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής

ΠΡΟΣΟΧΗ: Εάν θεωρείτε ότι χρεωθήκατε για την πρόσβασή σας σε κάποια από τις παραπάνω αναφερόμενες zero-rating υπηρεσίες, παρακαλούμε να απευθυνθείτε στον πάροχό σας προκειμένου να διερευνηθεί και να επιλυθεί το θέμα.