Αναβάλλεται λόγω κακοκαιρίας ο Πανελλήνιος διαγωνισμός ρομποτικής WRO Hellas

Λόγω της πρόβλεψης για ακραία καιρικά φαινόμενα, αναβάλλεται ο τελικός του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2019 που διοργανώνεται από τον Οργανισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής και Επιστήμης WRO Hellas και είχε προγραμματιστεί για το Σάββατο 23 & την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019.

Με απόλυτη προτεραιότητα την ασφάλεια των συμμετεχόντων στον τελικό (μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων), με γνώμονα την ισότιμη πρόσβαση στον διαγωνισμό από όλους τους μαθητές της χώρας και με αίσθημα ευθύνης, ο διοργανωτής αποφάσισε την αναβολή του τελικού.

Νέες ημερομηνίες διεξαγωγής του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής  2019 είναι το Σάββατο 16 Μαρτίου και η Κυριακή 17 Μαρτίου 2019 στο Κλειστό Ολυμπιακό Γήπεδο Γαλατσίου, με το πρόγραμμα του διαγωνισμού να παραμένει ίδιο.