ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΚΑΙ …. ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

14o & 20ο ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΛΑΜΙΑΣ
Καλημέρα, παιδιά!
Από αύριο Δευτέρα 1/6/20 και μεθαύριο Τρίτη 2/6/20 ανοίγει το Σχολείο μας και ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!
Σας περιμένουμε να σας δούμε όλους υγιείς και να σας συγχαρούμε για την προσπάθεια που κάνατε όλο αυτό τον καιρό για να προστατευτούμε όλοι μας.
Πρέπει αυτή η προσπάθειά σας να συνεχιστεί για να ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ.
Σας περιμένουμε να σας αγκαλιάσουμε, ΟΧΙ με τα χέρια μας, αλλά με την αγκαλιά της καρδιάς μας, της ψυχής μας και της σκέψης μας.

Το Σχολείο μας δεν θα είναι ίδιο όπως το αφήσατε!
Κατ΄αρχάς θα έρχεστε οι μισοί κάθε μέρα.
Ίσως στην ομάδα που θα έρχεστε να μην είναι όλοι οι φίλοι σας.
Θα έρχεστε και θα φεύγετε από το σχολείο από διαφορετικές εισόδους.
Η Α’, Β’ και Γ’ τάξη από την είσοδο που γνωρίζουμε οι υπόλοιπες, Δ’, Ε’ & ΣΤ’, από την είσοδο της οδού Αμφικτυόνων.
Στην είσοδο θα βάζουμε αντισηπτικό στα χέρια μας και θα ΚΡΑΤΑΜΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ από τον κάθε συμμαθητή μας.
Θα πηγαίνουμε αμέσως στην αίθουσά μας όπου θα μας περιμένει ο δάσκαλος ή η δασκάλα μας. Θα καθίσουμε στο θρανίο που θα μας πει.
Στα διαλείμματα θα είμαστε σε ένα χώρο που θα έχει μόνο το δικό μας τμήμα και δεν θα πηγαίνουμε στους χώρους των άλλων τμημάτων.
θα παίξουμε μόνο παιγνίδια που δεν θα ερχόμαστε σε επαφή με τα άλλα παιδιά.
Μετά την τουαλέτα θα πλένουμε καλά τα χέρια μας και θα βάζουμε αντισηπτικό.
Θα βήξουμε στον αγκώνα μας και θα χρησιμοποιήσουμε χαρτομάντιλο ή χειροπετσέτα που θα υπάρχει στην αίθουσα.
Δεν θα ανταλλάσουμε πράγματα με τα άλλα παιδιά.
ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ για να μπορέσουμε από την νέα σχολική χρονιά να είμαστε όλοι μαζί.
Σας περιμένουμε με χαρά!
ΜΑΣ ΛΕΙΨΑΤΕ!!!