Δια-ζώσης Σεμινάριο STEAME (Guidelines for Developing and Implementing STEAME Schools)

Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στo σεμινάριo, τo οποίο διοργανώνεται από τα Εκπαιδευτήρια Δούκα, στο πλαίσιο ερευνητικών έργων Erasmus+:

Τη Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου στα Εκπαιδευτήρια Δούκα στον Παράδεισο Αμαρουσίου (ώρα προσέλευσης-εγγραφής 3.30μμ-4.00μμ, και 4.00μμ-5.30μμ), αν ενδιαφέρεστε για διεθνείς επιλεγμένους Ανοιχτούς Εκπαιδευτικούς Πόρους (OERs με μετασχολιασμό) και πώς θα μπορούσαν σε STEAM προσεγγίσεις να ενταθούν στοιχεία Επιχειρηματικότητας (χωρίς να έχετε τέτοια εξειδίκευση):

• Σύντομη Παρουσίαση του Έργου STEAME,
  • Σύντομη Μεθοδολογία Ανάπτυξης Εκπαιδευτικών Πρακτικών και Οργάνωσης Σχολείων STEAME,
  • Παραδείγματα Πρακτικών, Δράσεων, Σεμιναρίων στο Observatory Αποθετήριο.

Απαραίτητη η δωρεάν εγγραφή σας ΕΔΩ (με Βεβαίωση Συμμετοχής)
Πληροφορίες: Website και Observatory
Ένα μήνα αργότερα διοργανώνεται στην Κύπρο και το European STEAME Conference (29-30/10/2021).