Διακρίσεις μαθητών του Γυμνασίου -Λ.Τ. Αστυπάλαιας στον 10ο τοπικό Μαθηματικό διαγωνισμό ΕΥΔΗΜΟΣ

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 10ου τοπικού Μαθηματικού Διαγωνισμού με την επωνυμία «Εύδημος». Διακρίθηκαν συνολικά 29 παιδιά τα οποία έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην επόμενη φάση. Μέσα σε αυτά τα παιδιά είναι και δυο μαθητές του Γυμνασίου-Λ.Τ. Αστυπάλαιας: η Κακάκη Σταυρούλα & ο Σταυλάς Εμμανουήλ.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους και στους μαθητές του σχολείου μας που διακρίθηκαν. Συγχαρητήρια στους γονείς όλων των παιδιών που συμμετείχαν η συνεισφορά των οποίων είναι μεγάλης σημασίας. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην κ. Παπαδοπούλου Αθηνά, Μαθηματικό του σχολείου μας για τη στήριξη και την ενθάρρυνση απέναντι στους μαθητές/τριες.

Όλοι οι εκπαιδευτικοί είμαστε πολύ υπερήφανοι για τα παιδιά μας. Καλή συνέχεια στην επόμενη φάση στις 18 Ιανουαρίου 2020 στο διαγωνισμό «Ίππαρχο».

Μπορείτε να δείτε εδώ τα αποτελέσματα: