Διάκριση Μαθητών/τριών του ΓΕ.Λ. Λεωνιδίου σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ Λεωνιδίου συγχαίρουν τους μαθητές τους που έλαβαν μέρος στον 14ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης και Διηγήματος, τον οποίο διοργάνωσε ο Μορφωτικός Όμιλος Πετρούπολης υπό την αιγίδα της Unesco.

Στον συγκεκριμένο διαγωνισμό συμμετείχε ένας μεγάλος αριθμός μαθητών/τριών των ελληνικών σχολείων της Β΄Θμιας Εκπαίδευσης, με ένα μόνο έργο (ποίημα-διήγημα) σε ελεύθερο θέμα.

Συνολικά, οι μαθητές του σχολείου μας έλαβαν 4 διακρίσεις (2 επαίνους και 2 βραβεία).

Στην κατηγορία ΠΟΙΗΣΗ διακρίθηκαν οι μαθητές:
Κυρίος Ηλίας (μαθητής Β Λυκείου): Β΄ Έπαινος Ποίησης
Ψαρρολόγου Δέσποινα (μαθήτρια Β Λυκείου): Β΄ Έπαινος Ποίησης

Στην κατηγορία ΔΙΗΓΗΜΑ διακρίθηκαν οι μαθήτριες:
Μένη Σοφία (μαθήτρια Β Λυκείου): Α΄ Βραβείο Διηγήματος
Παρασκευά Μαριντίνα (μαθήτρια Β Λυκείου): Γ΄ Βραβείο Διηγήματος

Την ευθύνη για την συμμετοχή των μαθητών/τριών στον διαγωνισμό είχε η φιλόλογος Τσιαμάκη Δήμητρα.

Τα θερμά μας συγχαρητήρια!!! Ευχόμαστε ολόψυχα στους/στις μαθητές/μαθήτριες μας να έχουν μια καλή πορεία με πολλές επιτυχίες και ακόμα μεγαλύτερες διακρίσεις!