Eκδήλωση στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού έργου Erasmus+ “ An Innovative Virtual Reality Educational Environment for School Physics Education” την Τρίτη 30 και την Τετάρτη 31 Οκτωβρίου

Το Ινστιτούτο Τεχνολογίας Υπολογιστών και Εκδόσεων «Διόφαντος» (ΙΤΥΕ) και το Πανεπιστήμιο Πατρών διοργανώνουν εκδήλωση στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού έργου Erasmus+ “ An Innovative Virtual Reality Educational Environment for School Physics Education” την Τρίτη 30 και την Τετάρτη 31 Οκτωβρίου,  ώρα 18:00 - 20:30. Η εκδήλωση θα γίνει  στο ΙΤΥΕ στο κεντρικό αμφιθέατρο και θα αναπτυχθούν τα παρακάτω θέματα:

• «Η Ευρωπαϊκή στρατηγική για την απόκτηση ψηφιακών δεξιοτήτων» (Τρίτη 30/10)
  • «Παρουσίαση του Έργου World Of Physics» (Τρίτη 30/10)
  • «Εργαστηριακή εκπαίδευση στη χρήση 3D Εικονικού Εκπαιδευτικού Περιβάλλοντος» (Τετάρτη 31/10)

Για την συμμετοχή σας την Τετάρτη 31/10 στο εργαστήριο και στη χρήση του 3D Εικονικού Περιβάλλοντος απαιτείται να έχετε μαζί σας προσωπικό ηλεκτρονικό υπολογιστή.

Οι δηλώσεις συμμετοχής υποβάλλονται στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Στους συμμετέχοντες θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης.