Εκπαιδευτικά προγράμματα Ενυδρείου Κρήτης

Το Ενυδρείο Κρήτης προσφέρει εκπαιδευτικά προγράμματα σχετικά με το θαλάσσιο περιβάλλον.

Τα προγράμματα προσαρμόζονται ανάλογα την ηλικία και το επίπεδο των μαθητών όλων των βαθμίδων (πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια). Τα εκπαιδευτικά προγράμματα υλοποιούνται σε ειδικά διαμορφωμένους και εξοπλισμένους χώρους και συμπεριλαμβάνουν ξενάγηση στη διαδρομή με τα ενυδρεία.

Βρισκόμαστε πάντα στην διάθεση  σας, τόσο  για περεταίρω πληροφορίες, όσο και για τον προγραμματισμό της επίσκεψης σας στο γνωστό τηλέφωνο 2810-337788.
Οι μαθητές που ενδιαφέρονται να δημιουργήσουν εργασίες (αφίσες, χειροτεχνίες, παρουσιάσεις, θεατρικά δρώμενα κλπ) εμπνευσμένες από τα παραπάνω προγράμματα ή την επίσκεψή τους στο Ενυδρείο ενθαρρύνονται να συμμετέχουν στο φεστιβάλ σχολικών εργασιών που θα φιλοξενηθεί στο χώρο του Ενυδρείου στο τέλος του σχολικού έτους.