Εμφυλη Βία στην Ψηφιακή Εποχή και ο Ρόλος του Σχολείου

With Logos On Off Conference Event Poster 10Την εκδήλωση με τίτλο "Έμφυλη Βία στην Ψηφιακή Εποχή και ο Ρόλος του Σχολείου” , που θα σηματοδοτήσει την ολοκλήρωση του ευρωπαϊκού έργου «ON-OFF», διοργανώνει η ΑΜΚΕ InterMediaKT τη Δευτέρα 11 Απριλίου στο χώρο My Way Hotel & Events, στην Πάτρα.

Ο κύριος στόχος της εκδήλωσης είναι η ευαισθητοποίηση και η ενδυνάμωση εκπαιδευτικών και γονέων και κηδεμόνων, ώστε να συμβάλλουν στην πρόληψη και την αντιμετώπιση της διαδικτυακής έμφυλης βίας.

Η εκδήλωση θα φιλοξενήσει εκλεκτές προσκεκλημένες, σε έναν ανοιχτό διάλογο, όπου θα συζητηθούν θέματα σχετικά με την ενδυνάμωση της έμφυλης ισότητας στα παιδιά και στην προστασία τους από τους κινδύνους του διαδικτύου.

Διαβάστε το Δελτίο Τύπου :Δελτίο Τύπου