Έπαινος μαθητή του 1ου Νηπιαγωγείου Κέρκυρας στον 8ο παιδικό διαγωνισμό ζωγραφικής του Μουσείου Κυκλαδικής Τέχνης

Το 1ο Νηπιαγωγείο Κέρκυρας συμμετείχε για άλλη μια χρονιά στον Παιδικό Διαγωνισμό του Μουσείου Κυκλαδικής Τέχνης με θέμα :

Καθημερινοί Ήρωες

Για πρώτη φορά παιδιά ηλικίας 4-15 ετών (παιδιά προσχολικής ηλικίας, όλων των τάξεων του δημοτικού και του γυμνασίου και Ειδικά Σχολεία και των δύο βαθμίδων εκπαίδευσης) έλαβαν μέρος στον διαγωνισμό ψηφιακά, αποτυπώνοντας τους δικούς τους «Καθημερινούς Ήρωες»!

Ο διαγωνισμός συγκέντρωσε 6,000 συμμετοχές από Ελλάδα και εξωτερικό και ανέδειξε 36 νικητές και 96 διακριθέντες.

Ανάμεσα στους διακριθέντες είναι και ο μαθητής μας Νικόλας Γιοχάλας που πήρε έπαινο-Διάκριση  για την πρωτότυπη δημιουργία. Συγκεκριμένα  ο Νικόλας ζωγράφισε τον δικό του ήρωα -τον μπαμπά του- που έφτιαξε ένα ρομπότ για να φέρνει φαγητό στους Έλληνες που πεινάνε!