Erasmus Days 2020 – 2o Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η ομάδα Ευρωπαϊκών προγραμμάτων του 2ου Γενικού Λυκείου Καλαμαριάς σας προσκαλούν στην εκδήλωση που διοργανώνεται στο πλαίσιο του τριήμερου εορτασμού των Erasmus Days 2020, την Πέμπτη 15/10 ώρα 18:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου.

Στο πλαίσιο της διατήρησης και της ενίσχυσης της ευρωπαϊκής διάστασης και της ποιότητας της παρεχόμενης εκπαίδευσης, οι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές μας, οι πρώην μαθητές και οι γονείς, που συμμετείχαν σε διάφορα ευρωπαϊκά προγράμματα και έργα Erasmus+ έχουν την ευκαιρία να διαδώσουν τον αντίκτυπο και να μεταλαμπαδεύσουν την εμπειρία τους. Επιπλέον θα παρουσιαστούν τα νέα Ευρωπαϊκά προγράμματα για τα έτη 2020-2022.

Υπενθυμίζεται ότι η χρήση μάσκας εντός του χώρου του σχολείου είναι υποχρεωτική και ότι θα ληφθούν όλα τα μέτρα προστασίας έναντι του COVID-19 (αποστάσεις καθήμενων, αντισηπτικά, αερισμός αίθουσας κ.α.)