Εθνική & Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για το έργο eTwinning “Planet Diversity”

Κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2015- ’16 το σχολείο μας, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Αυγερινό Αντώνιο, συμμετείχε σε πρόγραμμα eTwinning. Οι μαθητές/τριες με την ενθάρρυνση, παρότρυνση και στήριξη του καθηγητή τους εργάστηκαν με όρεξη, αγάπη και κέφι. Το αποτέλεσμα αυτής της προσπάθειας είναι η ανταμοιβή των μαθητών/τριών με την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας αλλά και την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας. Ένα μεγάλο επίτευγμα για το μικρό μας σχολείο!

Το σχολείο μας βραβεύθηκε με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για την τελειότητα της εργασίας των μαθητών/τριών στο έργο eTwinning «Planet Diversity». Η εργασία των μαθητών/τριών και του σχολείου μας αναγνωρίστηκε στο υψηλότερο Ευρωπαϊκό επίπεδο.

Σαν αποτέλεσμα, λάβαμε ένα πιστοποιητικό το οποίο επισυνάπτουμε στην επίσημη ιστοσελίδα μας και θα το εκθέσουμε σε μία περίοπτη θέση στο σχολείο μας. Επίσης, το έργο του σχολείου μας θα εμφανιστεί σε έναν ειδικό χώρο της Ευρωπαϊκής Διαδικτυακής Πύλης στο www.etwinning.net.

Συγχαρητήρια στον κ. Αυγερινό και στους μαθητές/τριες που συμμετείχαν. Μας κάνατε πολύ υπερήφανους. Και εις ανώτερα!

Για να δείτε τη φοβερή ταινία που ετοίμασαν τα παιδιά μας, στο πλαίσιο αυτού του προγράμματος, μπορείτε να επισκεφτείτε την ακόλουθο link: