eTwinning Ημερίδα στην Καβάλα σε συνεργασία με τον Διευθυντή της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος , Ταξίαρχο κ. Παπαπροδρόμου και αξιωματικούς της Διεύθυνσης

Στις 6/9/2018, πραγματοποιήθηκε στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Καβάλας, η Ευρωπαϊκή δράση eTwinning με θέμα: Ασφάλεια στο διαδίκτυο σε συνεργασία με την υπηρεσία δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος.Στην ημερίδα ο Δ/ντής της Δ/νσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, ταξίαρχος κος Γ. Παπαπροδρόμου και αξιωματικοί της διεύθυνσης παρουσίασαν τις δράσεις της υπηρεσίας τους.Στην ημερίδα επίσης παρουσιάστηκε το ενδιαφέρον της eTwinning Κοινότητας  τα Σχολεία της Ευρώπης σε θέματα που αφορούν στον εκφοβισμό και στον εκφοβισμό στον κυβερνοχώρο.  Η Ημερίδα πραγματοποιήθηκε μετά από σχετική έγκριση της Περιφερειακής Δ/νσης Εκπαίδευσης Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης.