“European School Radio, Το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο”

Το “European School Radio, Το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο” (ESR) ενημερώνει όλη την εκπαιδευτική και μαθητική κοινότητα για τις εγκεκριμένες από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, δράσεις και τη συνεργασία με το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού για τη σχολική ραδιοφωνική χρονιά 2018-19!

Γιορτή Έναρξης της ραδιοφωνικής χρονιάς αφιερωμένη στην Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα του Παιδιού!

Η Πανελλήνια Ομάδα Μαθητών ESR με ραδιοφωνικούς παραγωγούς από την Θεσσαλονίκη, την Αθήνα, την Πάτρα και το Ρέθυμνο γιορτάζει την έναρξη της ραδιοφωνικής χρονιάς 2018-19 με μία τρίωρη ζωντανή ραδιοφωνική εκπομπή την Τρίτη 20 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 19.00-22.00, τιμώντας μαζί με το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού την Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα του Παιδιού!

Περισσότερα στο Δελτίο τύπου: