Φεστιβάλ Μουσικών Σχολείων από το Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας και το Δήμο Βοΐου

Ο Δήμος Βοΐου και το Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας «Κωνσταντίνος & Ελένη Παπανικολάου» σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας και τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης διοργανώνουν στη Σιάτιστα  Φεστιβάλ Μουσικών Σχολείων από την Παρασκευή 30 Νοεμβρίου 2018 μέχρι την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018 και σας προσκαλούν να τιμήσετε με την παρουσία σας τις εκδηλώσεις:

Παρασκευή 30 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 18.30 μ. μ. :

Εναρκτήρια Συναυλία του Μουσικού Σχολείου Σιάτιστας « Κωνσταντίνος & Ελένη Παπανικολάου»

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 17.30 μ. μ:

Παρουσίαση των Μουσικών Προγραμμάτων των προσκεκλημένων Μουσικών Σχολείων

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 11.30 π. μ:

Τελετή Λήξης του Φεστιβάλ με παρουσίαση έργων του συνθέτη Γιάννη Νικολάου

Όλες οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν στο Πολιτιστικό Κέντρο « Άρης & Λίλιαν Βουδούρη στη Σιάτιστα.

Με εκτίμηση

Ο Δήμαρχος Βοΐου                                                                                  Ο Διευθυντής

του Μουσικού Σχολείου Σιάτιστας

Δημήτριος  Λαμπρόπουλος                                                                  Χρήστος Κουτσογιώτας