“Jack and Jill.. A Mystery Story…”

Στο Δημοτικό Σχολείο Νέου Μυλοτόπου Πέλλας, μετά από ένα μεγάλο ταξίδι δημιουργικής μάθησης στην διδακτική πράξη, το ευρωπαϊκό, συνεργατικό πρόγραμμα"I Spy with my eTwinning Eye" φτάνει και για εμάς στο τέλος μια όμορφης πορείας!

Οι μαθητές μας μετέτρεψαν το παραδοσιακό παιδικό ποιηματάκι "Jack and Jill" σε ιστορία μυστηρίου!! Τα παιδιά μας συνεργάστηκαν σε διακρατικές ομάδες (ομάδες μεικτών εθνικοτήτων) με τις συνεργαζόμεμες χώρες (Ισπανία, Τσεχία), συνέθεσαν δημιουργικά την πλοκή, εικονογράφησαν, αφηγήθηκαν με τις φωνές τους! Απολαύστε την ιστορία μας:
Πολλές από τις δραστηριότητες που έγιναν στα πλαίσια του προγράμματός μας βρίσκονται στο Ιστολόγιό μας, όπου και σας περιμένουμε να μας επισκεφτείτε και να μας πείτε την γνώμη σας!!