Νηπιαγωγείο Ριζαριού: Απονομή του Silver e Safety School Label!

Ήρθε και το ασημένιο e safety label για το σχολείο μας ,για τα επόμενα 2 χρόνια

Digital leterasy 12
Τιμή και περηφάνεια για το μικρό μας σχολείο!
Η πιο προηγμένη προσέγγιση για την ασφάλεια στο διαδίκτυο!
Χαρήκαμε ιδιαίτερα αν και ήταν αποτέλεσμα αρκετής δουλειάς εδώ και κάποια χρόνια !
Τhank you so much European Schoolnet e Safety Label team for this honor!
"Well done on submitting your Assessment Form on the e Safety Label Community
and congratulations for your Silver Label
School: Νηπιαγωγείο Ριζαριού Τρικάλων
Total Assessment form score: 0.7

Now that you have your Silver Label, if you wish to do so, it’s time to proudly display it in your community profile!"

Kind regards,
The eSafety Label team at European Schoolnet
Greece 12 hn removebg preview removebg preview

Το  Διαδίκτυο αποτελεί πλέον αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητας των μαθητών μας, προσφέροντάς τους μια πληθώρα υπηρεσιών και πλεονεκτημάτων,ταυτόχρονα όμως, αρκετοί είναι και οι κίνδυνοι που ελλοχεύουν από τη μη σωστή χρήση του.

Θα πρέπει επομένως να είμαστε επαρκώς ενημερωμένοι για να μπορούμε να αναγνωρίζουμε και να αντιμετωπίζουμε αυτούς τους κινδύνους και  να μπορούμε να προστατεύσουμε τους εαυτούς  και τα παιδιά μας.Πόσο μάλλον εμείς οι εκπαιδευτικοί!