Πρόσκληση συμμετοχής μαθητών στην Ημέρα Μηχανικού του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου – Πέμπτη 19/5/2022

ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΕίσαι μαθητής λυκείου και σκέφτεσαι ποιό θα μπορούσε να είναι το επαγγελματικό μέλλον σου ως Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ή Μηχανικός Υπολογιστών;

Το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (ΗΜΜΥ) του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου προσκαλεί τους μαθητές και τις μαθήτριες, την Πέμπτη 19 Μαΐου, στην Ημέρα Ερευνητή Μηχανικού, που θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του Τμήματος στο Κουκούλι (Μ. Αλεξάνδρου 1), προκειμένου να:

• γνωρίσουν την ομάδα ρομποτικής που έχει διακριθεί σε μεγάλους διαγωνισμούς
  • συμμετάσχουν στις οργανωμένες περιηγήσεις στις υποδομές του Τμήματος ΗΜΜΥ

Η εκδήλωση, που συνδιοργανώνεται με το IEEE Student Branch, είναι ανοικτή και η προσέλευση, από τις 10:00 π.μ., θα γίνεται στο Μεγάλο Αμφιθέατρο (δείτε τον χάρτη).

Πληροφορίες για τη διοργάνωση θα βρείτε εδώ, ενώ θα ακολουθήσει αναλυτικότερη ενημέρωση το επόμενο διάστημα. Μείνετε συντονισμένοι στο site και στα social media του Τμήματος (Facebook, Twitter, LinkedIn).

Για διευκρινίσεις, παρακαλούμε επικοινωνείτε με την κ. Σπυριδούλα Κούνα αποστέλλοντας email στο s.kouna@esdalab.ece.uop.gr ή τηλεφωνικώς στο 2610 872 872 (εσωτ. 416).

Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου

Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών