Πρώτη θέση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας για το Αριστοτέλειο Κολλέγιο.

Η μαθήτρια της Β’ τάξης του Αριστοτελείου Κολλεγίου Κρεμμύδα Άννυ κατέκτησε την 1η θέση στον  Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας (ΠΔΒ) για μαθητές/τριες Β’ Λυκείου Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, για το σχολικό έτος 2022-2023. Ο διαγωνισμός διεξήχθη για 19η χρονιά από την Πανελλήνια Ένωση  Βιοεπιστημόνων με σκοπό την αναβάθμιση της επιστήμης της Βιολογίας στην εκπαιδευτική διαδικασία και στην ανάδειξη του ρόλου της στον επιστημονικό εγγραμματισμό των αυριανών πολιτών. Ο διαγωνισμός διεξήχθη το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2023 με  τη συμμετοχή μαθητών/τριών από όλη την Ελλάδα. Η εκπαιδευτική κοινότητα του Αριστοτελείου Κολλεγίου συγχαίρει τη μαθήτρια της Β’ Λυκείου Κρεμμύδα Άννυ και της εύχεται κάθε επιτυχία στη συνέχεια. Συντονιστής της δράσης είναι ο κος Λαζαρίδης Γιάννης, καθ. Βιολογίας του σχολείου μας.