Πρωτιές των μαθητριών του Γυμνασίου-Λ.Τ. Αστυπάλαιας στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης» 2019

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Φυσικής «Αριστοτέλης» 2019 και τα μάτια μας γέμισαν δάκρυα χαράς για τις μαθήτριες του σχολείου μας και τις οικογένειες αυτών.

Αναλυτικά:

Α΄ Γυμνασίου:

Πετρίδενα Ηλιάνα, 1ο Βραβείο Αριστείας, 6η θέση σε πανελλαδικό επίπεδο σε σύνολο 2.861 συμμετασχόντων μαθητών

Αστρουλλάκη Αιμιλία, 2ο Βραβείο Αριστείας, 94η θέση σε πανελλαδικό επίπεδο σε σύνολο 2.861 συμμετασχόντων μαθητών

Αχλαδιώτη Πόπη, 2ο Βραβείο Αριστείας, 155η θέση σε πανελλαδικό επίπεδο σε σύνολο 2.861 συμμετασχόντων μαθητών

Β΄ Γυμνασίου:

Καλή Μαρία-Πορταϊτισσα, 1ο Βραβείο Αριστείας, 3η θέση σε πανελλαδικό επίπεδο σε σύνολο 2.645 συμμετασχόντων μαθητών

Τα λόγια είναι περιττά. Μεγάλο το κατόρθωμα αυτών των παιδιών και των γονιών τους! Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κ. Γκίκα Εμμανουήλ, καθηγητή Φυσικής του σχολείου μας ο οποίος προετοίμασε και ενθάρρυνε τις μαθήτριες. Στάθηκε ακούραστα δίπλα στα παιδιά σε όλη την προπαρασκευαστική φάση του διαγωνισμού.

Πολλά συγχαρητήρια αγαπητά μας παιδιά! Τι αποτελέσματα μας φέρατε! Συνεχίστε πάντα έτσι! Να μεταμορφώνετε τη μικρή σπίθα σε φλόγα άσβηστη! Όπως μόνο εσείς μπορείτε! Θα είμαστε δίπλα σας σε κάθε σας προσπάθεια!

Μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Η εικόνα ίσως περιέχει: κείμενο