ΛΑΟΥΤΟΠΙΑblogs.sch.gr/vxipolitos/Περιπέτειες του ήχου, εντός και εκτός σχολείου.

Διαχειριστής: Ξυπόλυτος Ευάγγελος ΠΕ.79.01 και ΠΕ 02
Ιστότοποςusers.sch.gr/pskouroliakouΜια ιστοσελίδα που χρησιμοπιει τα εργαλεία της Πληροφορικής,, για να μυήσει τους μαθηές στις αρχές της Αειφορίας!
Hydro4ever σημαίνει Νερό για Πάντα!
Ιστότοπος mtomara.sites.sch.grΜαθησιακές μικροεφαρμογές Φυσικής, οι οποίες αξιοποιούν την τεχνολογία Επαυξημένης Πραγματικότητας (Augmented Reality, AR) με χρήση έξυπνων κινητών συσκευών, για να διδάξουν με παιγνιώδη τρόπο θεμελιώδεις έννοιες της σχολικής Φυσικής. Οι εφαρμογές αυτές υλοποιούν τρισδιάστατα περιβάλλοντα κατάλληλα για συνεργατική, διερευνητική μάθηση μέσα και έξω από τη σχολική τάξη.
Μικροί Καλλιτέχνεςblogs.sch.gr/annamark82/Καλλιτεχνικές δημιουργίες από τα παιδιά του νηπιαγωγείου.
School Sports Illustratedschoolpress.sch.gr/schoolsportseducation/Ένα περιοδικό που ανεβάζω τις αθλητικές δράσεις και προγράμματα που συμμετέχουν οι μαθητές και μαθήτριες των σχολείων από όπου έχω διδάξει και θα διδάσκω.
ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗblogs.sch.gr/einikola/
Ιστολόγιο Σπύρος Σιαμπλήςblogs.sch.gr/spsiamplis/